chcesz sprzedać nieruchomość szybko i korzystnie? Przekonaj się
JAK PRZYGOTOWAĆ DOM / MIESZKANIE DO SPRZEDAŻY!

Sprzedaż mieszkaniaSprzedaż domu czy mieszkania to bardzo wymagający i skomplikowany proces. Aby uzyskać jak najlepszą cenę i sprzedać nieruchomość w krótkim czasie, powinniśmy przygotować jak najlepiej mieszalnie lub dom do sprzedaży. Jak to zrobić? Czym jest Home Staging? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na pytania i przydatne porady poniżej.


Sprzątanie


Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać przed sprzedażą mieszkania to usunięcie wszystkich zbędnych przedmiotów i odnowienie wnętrza w miarę naszych możliwości. Zabrudzenia, zalegające przedmioty czy oberwana tapeta znacząco obniżają wartość mieszkania. W ten sposób możemy już na starcie zwiększyć o kilkanaście procent wartość mieszkania, co jest znaczną sumą. Warto też usunąć wszystkie drobne usterki takie jak porysowana klepka parkietu czy skrzypiące zawiasy od drzwi. Mogą to być świetne preteksty do obniżenia ceny.


Home Staging


Jeśli gruntownie sprzątniemy mieszkanie, warto skorzystać z usługi home staging-u. Na rynku istnieją profesjonalne firmy lub biura nieruchomości oferujące przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Cały proces polega na odpowiednim przygotowaniu wnętrza przed wizytami osób oglądających. Wpływ na ocenę mieszkania mają takie szczegóły jak odpowiednie zasłony, ustawienie mebli czy gustowne dodatki. Agencja nieruchomości zadba o ustawienie urządzeń w domu, rozjaśnienie wnętrza czy optyczne jego powiększenie poprzez właśnie takie zabiegi, co bardzo podnosi wartość nieruchomości i jest to bardzo dobra inwestycja, aby uzyskać większą cenę.


Fotograf


Zdjęcia to jedne z najważniejszych elementów w procesie sprzedaży domu. To właśnie one przyciągają potencjalnych nabywców i zwracają uwagę kupujących na nasze ogłoszenie. Wykonane telefonem, przy nieodpowiednim świetle lub ukazujące tylko kąty i ściany z pewnością nie zachęcą osób do wchodzenia na nasz anons. W przypadku gdy umieścimy 2 identyczne ogłoszenia, ale opatrzymy je zdjęciem amatorskim i profesjonalnym — zdecydowana większość przeglądających w pierwszej kolejności odwiedzi to ogłoszenie z wyraźnym, jasnym i ciekawym fotosem. Warto zainwestować zatem w profesjonalnego fotografa, który zrobi interesujące fotografie. Jeśli nie chcemy wykonywać dużych sesji zdjęciowych lub zależy nam na jak najniższych kosztach — można zlecić taką pracę mniej renomowanym fotografowi lub freelancerowi. Lustrzanka i nawet średnie pojęcie o fachu wystarczą do uzyskania dobrych zdjęć.